Najnowsze informacje

Współpraca z kliniką rehabilitacyjną Columna Medica

Miło nam poinformować, że przychodnia Sporto rozpoczęła współpracę z Columna Medica, nowoczesną kliniką rehabilitacyjną położoną w Łasku.


Columna Medica specjalizuje się w nieinwazyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu oraz ortopedycznej terapii manualnej. Działania medyczne prowadzone przez klinikę obejmują dobór i prowadzenie odpowiednich programów rehabilitacyjnych, a także specjalistyczne konsultacje, diagnostykę i badania laboratoryjne.
 

czytaj więcej

21.02.2017

Pomoc dla Jagienki
Szanowni Państwo, Informujemy, że w SOBOTĘ 04.03.2017 Przychodnia SPORTO będzie otwarta. Cały dochód z wizyt w tym dniu będzie przeznaczony na pomoc w ratowaniu życia 7-letniej Jagienki. Dziewczynka choruje na wrodzoną łamliwość kości. W Polsce nikt nie potrafi jej pomóc, ale znaleźli się francuscy specjaliści, którzy są gotowi podjąć się leczenia Jagienki w Paryżu. 
czytaj więcej

08.02.2017
Nowość w SPORTO

EXOGEN

Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN działa dzięki aparatowi wspomagającemu leczenie złamań za pomocą ultradźwięków o niskiej częstotliwości. To nieinwazyjny sposób do stosowania zewnętrznego w miejscu złamania. Wystarczy 20 min. dziennie, aby przyspieszyć proces gojenia świeżych złamań aż o 38%.

Exogen znajduje zastosowanie:

- u pacjentów z niezrastającymi się złamaniami,

- u pacjentów z niezrastającymi się złamaniami z towarzyszącą im atrofią lub hipertrofią,

- u pacjentów po złamaniach, u których podczas leczenia zastosowano metalowe elementy unieruchamiające lub implanty.
 30.09.2016

Nowa terapia komórkami mesenchymalnymi z tłuszczu:
Adiprep to najnowszej generacji zestaw do pozyskiwania autologicznych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej .

Ilość Mezenchymalnych Komórek Macierzystych ( MSC ) w tkance tłuszczowej jest ponad 500 razy wyższa niż w szpiku kostnym.

Zaletą Adiprep jest koncentracja dużej ilości Mezenchymalnych Komórek Macierzystych, zawartych są we frakcji stromalnej naczyń ( SVF ), będącej elementem tkanki tłuszczowej.
czytaj więcej

23.03.2016

Rehabilitacja pooperacyjna
Zapraszamy do SPORTO na rehabilitację pooperacyjną.
Poniżej przedstawiamy Państwu przykłady programów rehabilitacyjnych realizowanych po zabiegu:

  • -Program rehabilitacyjny po REKONSTRUKCJI WIĘZADŁA ACL
  • -Program rehabilitacyjny po SZYCIU ŁĄKOTKI
  • -Program rehabilitacyjny po STABILIZACJI BOCZNEJ STAWU SKOKOWEGO
czytaj więcej05.11.2015

Wkładki ortopedyczne

Prawidłowo podparta stopa to zniesienie bólu, zmniejszenie ryzyka kontuzji, odciążenie, komfort i zwiększenie wydajności organizmu.
Nawet niepozorne dysfunkcje i wady stawu skokowego i stopy mogą być powodem znacznych dolegliwości stawów kolanowych, biodrowych i kręgosłupa.

czytaj więcej05.11.2015

Ultradźwięki
Ultradźwieki stosowane są w fizykoterapii jako zabieg wykorzystujący drgania mechaniczne o częstotliwości od 0,8 do 3 MHz. Ultradźwięki poprzez efekt mikromasażu zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, a co za tym idzie, zwiększają utlenienie tkanek, rozszerzają naczynia krwionośne, uelastyczniają tkanki. Mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.
czytaj więcej

03.11.2015

Krioterapia miejscowa
Krioterapia miejscowa stosowana jest w fizykoterapii jako zabieg obniżający temperaturę tkanek w miejscu poddawanemu zabiegowi. W trakcie krioterapii wykorzystywany jest zimny gaz (powietrze, dwutlenek węgla lub ciekły azot). Celem krioterapii jest przekrwienie tkanek. Poprzez zwężenie naczyń krwionośnych tkanek powierzchownych rozszerzają się naczynia krwionośne tkanek położonych głębiej. Podstawowym działaniem krioterapii miejscowej jest zmniejszenie stanu zapalnego, obrzęku i bólu.

czytaj więcej03.11.2015
Uwaga nowość w Sporto - Terapia falą uderzeniową czytaj więcej13.07.2015

Facebook

Znajdź nas na:

SPORTO
90-038 Łódź
Ul. Miedziana 13/15

Tel.: 42 671 77 77
Kom. 502 031 022

E-mail. przychodnia@sporto.net.pl

Copyright : © Sporto 2016
design by hokito