Konsultacje specjalistyczne z zakresu:

Prowadzenie rehabilitacji


Ortobiologia

Ortobiologia to stosunkowo nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź ortopedii. Obejmuje ona szeroki wachlarz preparatów i technologii, które zawierają w sobie biologiczne lub biochemiczne komponenty. Wchłanialne “rusztowania” wzmacniające tkanki miękkie, materiały do przeszczepu kości, terapie komórkowa czy substancje biologiczne podawane bezpośrednio do miejsca działania to tylko niektóre z przykładów. Wśród chirurgów, stosowanie produktów ortobiologicznych, a zatem uwzględnianie biologii i biochemii w procesie leczenia urazów kości i tkanek miękkich, staje się coraz bardziej popularne na wielu płaszczyznach praktyki klinicznej.

metoda tkankowych czynników wzrostu (PRP)

Jest to preparat, który pozyskujemy z krwi własnej pacjenta podczas wizyty w naszej przychodni. Osocze bogatopłytkowe, które uzyskujemy za pomocą specjalnego zestawu do separacji zawiera 2 a nawet 3 krotnie większe stężenie płytek krwi niż w krwi obwodowej. Płytki krwi uwalniają różnego rodzaju białka, m. in. czynniki wzrostu, które stymulują wiele procesów naprawczych w organizmie. Są one niezbędne w procesie leczenia różnych typów tkanek i wykazują działanie uzupełniające się.
Preparaty PRP pobudzają wzrost i różnicowanie rozmaitych typów komórek, wspomagają produkcję kolagenu i proteoglikanów (które wpływają m.in. na chrząstkę stawową) a także stymulują angiogenezę, czyli tworzenie nowych naczyń włosowatych.

VergenixSTR

Jest to rekombinowany kolagen ludzki, pozyskiwany z rośliny tytoniu. Posiada taką samą budowę jak kolagen typu I wytwarzany przez ludzki organizm. Kolagen odgrywa kluczową rolę w procesie regeneracji tkanek, dlatego też idealnie sprawdza się jako materiał na “rusztowanie” w procesie naprawy i gojenia tkanek.
Preparat VergenixSTR powoduje przyspieszony wzrost komórek oraz zwiększa szybkość procesu gojenia tkanek, będąc jednocześnie produktem nieuczulającym i nieimmunogennym.

komórki mezenchymalne (MSC)

ORTHOKINE

Specjalistyczna opieka medyczna nad klubami sportowymi


(w przeszłości RTS Widzew, MUKS Widzew, Budowlani Rugby, SMS Łódź, SMS MG13 Łódź, obecnie współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej)

Pomoc w zopatrzeniu w sprzęt ortopedyczny

Wykonywanie profesjonalych wkładek do obuwia

Znajdź nas na:

SPORTO
90-038 Łódź
Ul. Miedziana 13/15

Tel.: 42 671 77 77
Kom. 502 031 022

E-mail. przychodnia@sporto.net.pl

Regulamin Karnetu

Copyright : © Sporto 2016
design by hokito